כלכליסט

עורכי הדין שחייבים להכיר בשנת 2016: בנקאות ושוק ההון

בנקאות ושוק ההון

הקמת חברת פורקס לא דורשת רישיונות ואין רגולציה ואכיפה בתחום, לכן חשוב מאוד להכיר עורכי דין מקצוענים מתחום בנקאות ושוק ההון

חברת פורקס סוחרת בשוק מטבעות המט"ח ומאפשרת למשקיעים לבצע מהמחשב הביתי עסקאות חליפין בין שני מטבעות למסירה מיידית או מאוחרת, על-פי שער ותאריך מוסכמים מראש. זהו אחד מהענפים הצומחים והרווחיים ביותר בשוק ההון. עם זאת, כיוון שהענף אינו מפוקח, הקמת חברת פורקס לא דורשת רישיונות ואין רגולציה ואכיפה בתחום.

בשנה האחרונה מאוד התחדדה חשיבות הרגולציה על מכשירי השקעה. הפרסומים האחרונים בנושא חברת פורקס וקבוצות הרכישה למיניהן, רק מחזקים את העדיפות והיתרון של קרנות הנאמנות ברמת השקיפות והביטחון למשקיע. רשות ניירות ערך לקחה על עצמה בשנה האחרונה לייצר מנגנונים של פיקוח על החברות השונות העוסקות בתחום.

"בין קריסתן של מספר חברות פורקס וגל תביעות ובין הידוק הפיקוח על חברות הפורקס השונות על ידי הרשות לניירות ערך ובמקביל לברקזיט, הבחירה בין עורכי הדין שחייבים להכיר בתחום היתה מן הקשות יותר השנה, לכן סימנו שני עורכי דין משני צידי המתרס של המאבק על עתידו של שוק הסחר במטבע חוץ", אומרת עורכת משפטיפ, שחר הדר.

עו"ד אלדר פרץ עוסק בתביעות פיננסיות. הוא מייצג בעיקר משקיעים שאיבדו את הונם בהשקעות בשוק ההון ושוק הפורקס, למרות גילו הצעיר נחשב פרץ ל"אימת" חברות הפורקס, כשלטענתו כל אחד מהתובעים אותם הוא מייצג הוא לא פחות מאדם שחלומו הפך לסיוט ורק באמצעות תביעה אפשר יהיה להציל חלק נכבד מן הנזק שנגרם להם.

Eldar Perez

 

עו"ד אלדר פרץ בעל משרד עורכי דין אלדר פרץ ושות' העוסק בתביעות פיננסיות. 08-9583444